Plaża Vai, czyli słynna “Palm Beach”

Gąszcz palm, unikalny kształt plaży, atmosfera głębokiego relaksu – to właśnie plaża Vai na Krecie. To miejsce rozsławione wśród miłośników podróży na całym świecie. Nie bez powodu! Dowiedz się więcej na temat tego niezwykłego zakątka.

Plaża Vai – Kreta porównywana do Karaibów

Przebywając w Grecji można poczuć się jak na jednej z Karaibskich Wysp. Wszystko dzięki licznym palmom porastającym plażę Vai. To właśnie tam nakręcono sławną reklamę batonika bounty. Z pewnością niejeden z telewidzów zamarzył o wakacjach w tym urokliwym miejscu. Plaża Vai na Krecie odwiedzana była początkowo głównie przez grupki hipisów. Obecnie jednak jest uwielbiana przez miejscowych i turystów z całego globu. Warto zaznaczyć, że plaża jest doskonale zagospodarowana. To chroniony odcinek wybrzeża wyspy, który na noc jest zamykany. Dzięki temu plaża nie jest zaśmiecona i można podziwiać niezmącone piękno natury. Już samo wejście na palmową plażę jest niezwykle malownicze. Drewniany deptak umiejscowiony wśród palm prowadzi nad turkusową wodę. Nieopodal dostępna jest restauracja, a także stoliczki z krzesłami. Piaszczystą plażę pokrywają stylowe leżaki, a zacienienie zapewniają parasole z liści palmowych i innych naturalnych materiałów. Całość zachęca do odpoczynku. 

Zabytki i atrakcje – miasteczko Sitia

Plaża Vai – Kreta to nie tylko synonim błogiego wypoczynku. Warto wspiąć się na kamieniste zbocze, które zostało w tym celu odpowiednio dostosowane. Z tego punku obserwować można przepiękne widoki, zachody słońca i piękno całej zatoki. W pobliżu znajduje się miasteczko Sitia, o ciekawej historii. Miasto zasiedliła pierwotne starożytna kultura minojska, a kolejno Wenecjanie. Mieszkańcy doświadczyli trzęsienia ziemi i ataku piratów. Ostatecznie miejscowość została zniszczona i przez 200 lat nikt tego miejsca nie zamieszkiwał. Obecnie podziwiać można malowniczy port, ciekawe budownictwo i zabytkową fortecę. Nieopodal zlokalizowany jest także średniowieczny klasztor Moni Toplu. Wewnątrz obejrzeć można piękne ikony, freski, eksponaty muzealne. W miasteczku Sitia znajduje się również kameralne lotnisko. Oferowane są między innymi loty na okoliczne wyspy. Infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta, co pozwala na regenerację po dniu pełnym aktywnego wypoczynku. 

Plaża Vai zachwyca zarówno w środku lata, jak też poza sezonem. Warto odwiedzić to niesamowite miejsce w ramach wycieczki fakultatywnej. Szczególne piękno tej piaszczystej plaży i otaczającej ją natury to niewątpliwy unikat. Pobyt na plaży Vai to zdecydowanie dobry wybór i niezapomniana przygoda. 

polecamy

Wycieczkę

VAI PALM BEACH

Bounty Beach
As you travel to the eastern tip of Crete, you will enjoy spectacular views, sun-baked vineyards and azure rocky coves.

From50€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023