Najpiękniejsze plaże na Krecie

Jeśli wybierasz się na wakacje na Kretę, warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić, które plaże na tej pełnej uroku wyspie warto odwiedzić i spędzić chwile relaksu na opalaniu. Owszem, niemal przy każdym hotelu można znaleźć piaszczystą plażę i lazurową wodę, jednak czasami wielki tłum przeszkadza w wypoczynku. Kreta jest dużą wyspą, można więc w czasie urlopu zwiedzić kilka innych wartych uwagi plaż.

Przepiękne plaże Krety to jedna z największych naturalnych atrakcji wyspy i jej najpiękniejsza wizytówka. To właśnie kreteńskie plaże możemy zobaczyć na słonecznych pocztówkach, jakie przysyłają nam osoby będące na urlopie na tej wyjątkowej wyspie. Co ciekawe, na plażę warto wybrać się nie tylko po słońce, ale również po wyjątkowe ujęcia fotograficzne.

zjawiskowa laguna Balos

Jedną z najpiękniejszych plaż na Krecie jest Elafonisi, położona na południowym zachodzie wyspy. Choć plaża jest dosyć niewielka, nieustannie przyciąga turystów spragnionych niepowtarzalnych widoków. Na Elafonisi charakterystyczny jest piasek o różowej barwie oraz krystalicznie czysta woda. W pobliżu plaży znajduje się niewielka wysepka, na którą można przejść brodząc w wodzie o niewielkiej głębokości. Elafonisi to idealne miejsce dla osób poszukujących kameralnego wypoczynku i dla rodzin z dziećmi. Dla maluchów różowy, delikatny piasek to prawdziwa frajda.

Efektowne klify i kolorowe kamyczki

Ciekawa plażą jest też Falasarna – choć z pozoru nie przypomina ona wymarzonej plaży, jest popularnym kierunkiem zwiedzania dla turystów z całego świata. Połączenie wielkich klifów z piaszczystym piaskiem i wdzierającą się między klify lazurową wodą daje niesamowity i niezapomniany efekt. Plaża jest duża i doskonale wyposażona. Znajdziemy tu wypożyczalnie leżaków, plażowe bary i niewielkie knajpki, można tu spędzić nawet cały dzień z dala od hotelu. Warto również wybrać się na plażę Sougia położoną w południowo-zachodniej części Krety. Plaża jest bardzo długa, idealna do nadmorskich spacerów. Na uwagę zasługują różnokolorowe kamyki, którymi usiany jest cały piasek. Plaża jest wymarzonym miejscem dla miłośników nurkowania, w jej pobliżu znajduje się bowiem wiele podwodnych jaskiń. Pięknym i efektownym miejscem jest również plaża Matala, wzdłuż której znajdują się wielkie, wykute w skałach jaskinie, które niegdyś służyły jako katakumby, a potem stały się ulubionym miejscem hipisów z całego świata.

Balos – wizytówka całej Grecji

Wypoczywając na Krecie nie można zapomnieć o wycieczce na Balos, która jest uważana za najpiękniejszą plażę nie tylko Krety, ale również całej Grecji. Plaża zachwyca delikatnym piaskiem, niewielkimi zatoczkami i przepięknymi widokami. Laguna Balos jest również rezerwatem przyrody, często spotkamy tam olbrzymy morskie – żółwie Careta. Najlepiej dotrzeć na nią od strony wody z lokalnym biurem podróży – przypływają tu statki wycieczkowe. Pomimo to plaża jest dosyć kameralna. To idealne miejsce dla każdego, kto poszukuje spokoju i niezwykłych wrażeń wizualnych.

polecamy

Wycieczkę

BALOS LAGOON AND GRAMVOUSA ISLAND

Relax in paradise on the most beautiful Greek lagoon.
Heavenly relaxation for people who like sunbathing and exotic atmosphere. Set sail on a cruise around a fabulous bay! See the Venetian fortress, whose walls offer a magical view.

From70€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023