Matala – hippisowski raj

Today is life – tommorow never comes. Dziś zabieramy Was do magicznej Matali, gdzie żyje się chwilą a jutro nigdy nie nadchodzi. To tutaj według mitologii Zeus pod postacią byka wynurzył się z morskich fal z porwaną przez siebie księżniczką Europą.

Pierwsze co rzuca się w oczy po dotarciu na miejsce to przepiękna zatoka i skała, która przypomina… mieszkalny blok.

Matala, today is life – tommorow never comes

Jeśli chcecie przenieść się w czasie, poczuć luz i klimat wolności, koniecznie musicie wybrać się do miasteczka Matala. Kolorowymi uliczkami przechadzał się Bob Dylan, Janis Joplin, Cat Stievens i Joni Mitchell a także setki osób, które stworzyły sobie tutaj krainę szczęścia w myśl hasła: make love – not war.

Pierwsze co rzuca się w oczy po dotarciu na miejsce to przepiękna zatoka i skała, która przypomina… mieszkalny blok. Groty w Matali powstały prawdopodobnie w epoce neolitu. W czasach rzymskich i przez pierwszych chrześcijan były używane jako katakumby, chowano tam zmarłych. Jednak teraz są kojarzone przede wszystkim jako mieszkania hippisów. Wstęp do jaskiń jest płatny 3 euro, ale w środku możemy zobaczyć półki, łóżka czy garnki wykonane w miękkiej wapiennej skale.

Samo miasteczko jest niewielkie, ale za to bardzo kolorowe. Na ulicach grafitti i do zrobienia obowiązkowe zdjęcia z garbusem. Po spacerze można zrelaksować się na malowniczej plaży w zatoce.

O historii dzięki której zrobiło się głośno o Matalii w całym świecie, o hippisach, pacyfistach którzy nie chcieli iść na wojnę z Wietnamem i co do tego wszystkiego miał Menelaos i Troja… To wszystko opowiemy Wam, jeśli wybierzecie się z nami na wycieczkę.

Teraz, żeby wprowadzić Was w klimat posłuchajcie Joni Mitchell:

 

polecamy

Wycieczkę

MATALA AND THE FAMOUS CLIFFS BY THE LIBYAN SEA – SOUTH CRETE

A trip to Matala on the Libyan Sea
A scenic route through the oldest olive groves to the south of Crete.

From43€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023