Kreta Santorini – dlaczego warto połączyć te dwa kierunki podczas jednej podróży?

Chociaż znana turystom na całym świecie Kreta jest punktem absolutnie obowiązkowym na liście każdej osoby kochającej podróże, to oddalona od niej o zaledwie 110 km grupa wysp Santorini nie pozostaje względem niej w tyle, jeśli chodzi o ciekawą historię, piękne punkty widokowe, zabytkowe obiekty i pyszne lokalne smaki. Zwiedzając kreteńską wyspę, grzechem jest nie obejrzeć zawieszonych na skałach miasteczek i białych kościołów z niebieskimi kopułami, które są wizytówką wulkanicznego archipelagu Santorini.

Dlaczego warto zobaczyć Santorini?

Wysypy Santorini zostały uformowane przez kilkanaście erupcji wulkanu. Właśnie temu zjawisku zawdzięczają one swoje niesamowite ukształtowanie. Piękne klify, jedna z największych na świecie kaldera oraz plaże w odcieniach czerni i czerwieni to tylko nieliczne cechy, którym archipelag zawdzięcza swoją atrakcyjność turystyczną. To własnie tam wykonano zdjęcia miasteczek z białymi, niebieskimi, żółtymi i różowymi domkami, za których ubarwieniem kryje się wyjątkowa historia Grecji. Stolica wyspy – Fira – kusi zwiedzających swoim Muzeum Prehistorycznym, w którym turyści mają szansę zobaczyć znaleziska sprzed nawet 7 tysięcy lat. W ciągu dnia zapewnia także najlepszy widok na wulkan, a wieczorem zaczyna tętnić życiem, stanowiąc centrum nocnych rozrywek. Santorini jest znane z najpiękniejszych zachodów słońca, podczas których nikt nie chce przegapić nawet sekundy tego niesamowitego spektaklu. Z kolei jedzenie w restauracjach i tawernach to sztuka, czerpiąca z korzeni lokalnej kuchni oraz tworzona ze świeżych, miejscowych składników. Wyspa jest na tyle wyjątkowa, że znajduje się coraz więcej osób, które przylatują na nią tylko po to, by zrobić niepowtarzalne zdjęcie lub też po to, by wziąć ślub w najpiękniejszej z możliwych scenerii.

Kreta Santorini – jakie są możliwości podróży w obu kierunkach? 

Wycieczka z Krety na Santorini to kwestia jedynie kilku godzin spokojnej podróży. Turyści mogą dostać się z Krety na Santorini drogą morską. Mają do wyboru rejs z Krety na Santorini promem, podróż wodolotem z Krety na Santorini lub katamaran z Krety na Santorini. Przy czym najszybszym rozwiązaniem jest zazwyczaj skorzystanie z ostatniej możliwości. Z kolei prom pozwoli na wygodne podziwianie widoków i odpoczynek od zwiedzania licznych kreteńskich atrakcji turystycznych.

Turyści wybierający się w podróż na Wyspy Egejskie, pod żadnym pozorem nie powinni rezygnować z wycieczki z Krety na Santorini. Nigdzie indziej bowiem nie znajdą miejsca, gdzie piękno natury i architektury przysłania mieszkańcom strach przed nieobliczalnym zachowaniem wulkanu, na którym żyją.

polecamy

Wycieczki

Special Offer

FABULOUS SANTORINI IN 1 DAY FROM RETHYMNO

A postcard island
A cruise to one of the most beautiful and unusual islands in the world. With us you will discover
the real Greece!

From170€
0
View Details
Special Offer

FABULOUS SANTORINI IN 1 DAY FROM HERAKLION

A postcard island
A cruise to one of the most beautiful and unusual islands in the world. With us you will discover
the real Greece!

From160€
0
View Details
Bestseller

TWO-DAY TRIP TO SANTORINI

See the famous sunset in beautiful Santorini
A two-day trip to the beautiful Santorini, the pearl of the Greek islands. A sunset in Oia is a one-of-a-kind experience.

From170€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023