Kreta pogoda na urlop o każdej porze roku

Dzięki swojemu położeniu geograficznemu, Kreta cieszy piękną pogodą przez większą część roku. Śródziemnomorski klimat jest nie tylko słoneczny i ciepły, ale również bardzo orzeźwiający, dzięki napływowi powierza znad morza. Wyspa gwarantuje więc komfortowy wypoczynek niezależnie od wybranej pory roku.

Lato na Krecie – raj dla wielbicieli słońca

Kreteńskie lato jest bezdeszczowe i upalne, chociaż doskonale łagodzi je nadmorska bryza i możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, która ma wtedy około 22- 25 stopni ciepła. Najgoręcej jest w czerwcu, chociaż temperatury mogą dochodzić do 30 stopni Celsjusza także we wrześniu. Dzień trwa ponad dwanaście godzin, co daje turystom wiele czasu na zwiedzanie i wypoczynek na plaży. W sierpniu i w lipcu upały poskramia silny wiatr z północy, dzięki czemu osoby, które nie przepadają za gorącem, mogą komfortowo zwiedzić wszystkie zakątki Krety.

 

Pogoda Kreta – jak wygląda kreteńska wiosna?

Wiosną wyspa jest zielona i pachnie świeżymi kwiatami. Temperatury oscylują w granicach 17- 24 stopni. Pogoda jest coraz bardziej słoneczna, ponieważ od kwietnia dni się wydłużają i zmniejsza się ilość opadów. Chociaż noce w wiosennych miesiącach bywają chłodne, jest to najlepszy czas na aktywny wypoczynek na Krecie ze względu na brak upałów i świeżość powietrza. 

 

Kreta temperatura na jesień

Jesień na Krecie to okres od października do grudnia. Pogoda jest wtedy zmienna, ale nadal ciepła, ponieważ temperatury wahają się w zakresie od minimum 10 do maksimum 24 stopni Celsjusza. W październiku zdarzają się już dni deszczowe, jest ich jednak niewiele, dzięki czemu można nadal aktywnie spędzać czas na wyspie. Listopad to początek chłodnych nocy, w granicach 13 stopni, a listopad to mieszanka słońca i deszczu przy średniej temperaturze około 10- 17 stopni Celsjusza. 

 

Krótka deszczowa zima na Krecie

Zima na Krecie trwa tylko od stycznia do marca i nie zobaczymy na niej wtedy ani grama śniegu, ponieważ temperatury nie spadają prawie nigdy poniżej 5 stopni. Średnio wynoszą od 8 do 16 °C i towarzyszą im, czasem nawet bardzo intensywne, opady deszczu. Nie oznacza to jednak, że przyjazd na wyspę zimą jest bezcelowy. Średnia liczba deszczowych dni to około 14 w ciągu miesiąca, w związku z czym mając odrobinę szczęścia, nawet możemy komfortowo zwiedzić wszystkie atrakcje turystyczne. 

 

Łagodny klimat Krety sprawia, że niezależnie od tego, czy nasz urlop wypada w okresie wakacji, czy ferii, mamy szansę zwiedzić wyspę nie narażając się na mrozy, do których przyzwyczaiła nas nasza polska zima. 

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023