Dlaczego przewodnik po Krecie to niezbędny punkt na liście oferty wycieczkowej?

Turyści indywidualni, którzy rezygnują z korzystania z usług przewodnika po Krecie, często nie zdają sobie sprawy z tego, co tracą oraz na co się narażają, zwłaszcza jeśli to ich pierwsza wycieczka na tą piękną grecką wyspę. Rzadko zdarza nam się podróżować kilkakrotnie w to samo miejsce, aby dobrze je poznać lub poprzedzić wyjazd odpowiednim zapoznaniem się z realiami obcej społeczności, jej kulturą i zwyczajami. Dobrze byłoby zatem zdać się na kogoś, kto w obyciu na Krecie jest prawdziwym ekspertem.

Pałac w Knossos

Kreta przewodnik – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Zwiedzanie Krety w towarzystwie przewodnika niesie za sobą szereg korzyści dla każdego turysty. Przede wszystkim, osoba doskonale znająca wyspę zaplanuje swoim podopiecznym optymalny rozkład dnia, podczas którego uda im się zwiedzić jak najwięcej atrakcji turystycznych w sposób, który będzie jednocześnie aktywny i relaksujący. Ponadto, ekspert w dziedzinie danego miejsca turystycznego zna wszystkie ciekawe zabytki, atrakcyjne punkty widokowe, doskonałe restauracje i obiekty rozrywkowe. Jego rozległa wiedza pozwala zwiedzającym nie tylko obejrzeć Kretę, ale również dowiedzieć się wiele na temat jej historii, legend i współczesności, a także posłuchać o jej walorach, rozwoju i własnych doświadczeniach pilota, związanych z pobytem na wyspie. Prawdziwych kreteńskich sekretów i ciekawostek, które można usłyszeć od przewodnika nie znajdzie się w żadnej książce ani na żadnej stronie w internecie. Co więcej, rozmowa z nim może prowadzić do interesującej dyskusji i przyjemnego spędzenia czasu podczas dojazdów i odpoczynku. Pilot turystyczny uchroni także zwiedzającego przed niepotrzebnymi kosztami, doradzając gdzie dobrze i tanio zjeść lub zaopatrzyć się w pamiątki. Co najważniejsze, przewodnik po Krecie musi doskonale znać język mieszkańców wyspy, dzięki czemu stanowi nieocenioną pomoc podczas zakupów, zamawiania jedzenia czy też korzystania z różnych, nie tylko turystycznych, kreteńskich atrakcji. 

Przewodnik po Krecie – w jakie miejsca zabiera turystów?

Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem, turysta nie musi martwić się o zaplanowanie swojego wyjazdu i wyszukiwanie dostępnych atrakcji. Pilot zabiera swoich podopiecznych między innymi w tak znane miejsca, jak Jaskinia Zeusa, Wąwóz Samaria, Pałac w Knossos czy Plaża Vai. Dodatkowo pokazuje nowo przybyłym nietypowe, lecz piękne miejsca widokowe, bezpieczne obiekty rozrywkowe, dobre i niedrogie restauracje oraz sklepy, które zna z własnego doświadczenia. 

Dobry przewodnik po Krecie to dla turysty gwarancja, że zobaczy na wyspie wszystko, co jest warte obejrzenia, doświadczy oryginalnych smaków i prawdziwego kreteńskiego życia, a przy tym nie będzie przemęczony natłokiem planów i dojazdami oraz przede wszystkim nie zagubi się, nie przepłaci i nie wda się w żadne konflikty z rdzennymi mieszkańcami wyspy.

polecamy

Wycieczki

KOUFONISI – PIRATE TREASURE ISLAND

A real pirate island

Do you like deserted islands and stories about pirates and their treasures? You must go to Koufonisi and see the island of pirate stories with your own eyes

From60€
0
View Details

PREVELI PALM BEACH, THE VILLAGE OF SPILI AND A CRETAN PICNIC IN AN OLIVE GROVE

A tour created by us to the wild south, to amazing Preveli Beach
Preveli Palm Beach, village of Spili and Cretan picnic in an olive groove

From47€
0
View Details

IMBROS GORGE, FRANGOKASTELLO AND THE BEACH

Wild South – trekking in the Imbros Gorge, the haunted Frangokastello Castle and the beach.

From35€
0
View Details

THE TREASURES OF WEST CRETE – CHANIA, KOURNA AND SOUDA

The only natural lake in Crete, the island’s former capital – Chania, with a beautiful Venetian old town and a cruise on the picturesque Souda Bay.

From55€
0
View Details

PARADISE BEACHES AND LAGOONS OF BALOS AND ELAFONISI

Relax at the pink beach
Elafonisi is a tiny island on the southwestern tip of Crete, connected to the mainland by a turquoise lagoon. The beach with specific pink sand is considered one of the most beautiful in Europe.

From75€
0
View Details

THE SAMARIA GORGE – THE LONGEST GORGE IN EUROPE

Europe’s longest gorge
Hiking for those who like an active lifestyle through the famous 18 km long gorge visited by thousands of tourists annually.

From50€
0
View Details

CRETAN EVENING

Big Greek wedding
Wild Greek dances, folklore, traditional Cretan food and endless local wine.

From48€
0
View Details

BALOS LAGOON AND GRAMVOUSA ISLAND

Relax in paradise on the most beautiful Greek lagoon.
Heavenly relaxation for people who like sunbathing and exotic atmosphere. Set sail on a cruise around a fabulous bay! See the Venetian fortress, whose walls offer a magical view.

From70€
0
View Details

CHRISSI – CRETE’S GOLDEN ISLAND

Robinson’s uninhabited island
Cruise to the golden island of Chrissi and have blissful relaxation on the paradise beach. Golden sand, the singing of cicadas playing their love song, turquoise waters and millions of shells washed up on the shore make us feel like in paradise.

From55€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023