Atrakcje turystyczne Krety – grecki raj

Grecka Kreta położona na Morzu Śródziemnym to miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów z całego świata. I nie ma co się dziwić. Malownicze zatokiskaliste wybrzeża i piaszczyste plaże. Do tego doskonała pogoda i przepyszne jedzenie. Brzmi zachęcająco? Zatem ruszamy!

Kreta: atrakcje turystyczne

Kreta przyciąga śródziemnomorskim klimatem oraz bogatą infrastrukturą. Oprócz tego wyspa znana jest z licznych atrakcji turystycznych, niezwykłych miejsc, w których zachowały się ślady starożytnych cywilizacji.

 

Przystanek pierwszy: pałac w Knossos

Kreta uznawana jest za kolebkę kultury minojskiej: nic dziwnego, to w Knossos znajdują się ruiny pałacu pochodzącego z okresu 2000-1400 p.n.e., zwanego pałacem Minosa. Budowla ta, związana z greckimi mitami, które na stałe wpisały się w tradycję europejską, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Krety. Pałac w Knossos to punkt obowiązkowy dla każdego zwiedzającego.

 

Rajska laguna: Balos

Chociaż w Grecji odnaleźć można setki pięknych plaż, ta jedna to prawdziwie rajski zakątek. Plaża Balos zachwyca. Bez dwóch zdań. Lazurowe wody zatoki Balos po prostu trzeba zobaczyć.

 

Palmowa plaża Vai

Miejscem niezwykle często odwiedzanym przez turystów jest także plaża w Vai. Znajduje się ona w pobliżu lasu palmowego, który nadaje temu miejscu niepowtarzalny charakter. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki!

 

Turystyczne atrakcje: Rethymnon

Miasto, położone na północnym wybrzeżu Krety, znane jest przede wszystkim z licznych tureckich i weneckich zabytków. Na uwagę zasługuje na przykład Fortezza – potężna, zabytkowa twierdza z 1573 roku wzniesiona przez Wenecjan.

 

Piekło w centrum raju

Spinalonga, bo o niej mowa, to wyspa, która powstała podczas trzęsienia ziemi w wyniku odłączenia od półwyspu o tej samej nazwie. Wyspa z czasem stała się miejscem, do którego zsyłano ludzi chorych na trąd (stąd też często nazywana jest wyspą trędowatych). Obecnie Spinalonga stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Krety.

 

Wieczór kreteński

Wieczór kreteński to impreza, na której nie może zabraknąć nikogo! Można tu zasmakować regionalnych potraw i dobrze bawić się w rytmie żywej muzyki. Taniec, śpiew… niepowtarzalna okazja do poznania tradycji ludowych Kreteńczyków.

 

Niezapomniana wycieczka: z Krety na Santorini

Będąc na Krecie, warto pomyśleć o odwiedzeniu pobliskich miejsc. Rejs z Krety na Santorini może okazać się jednym z najpiękniejszych doświadczeń. Niezapomniane widoki: wulkaniczne plaże i szmaragdowe morze zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów.

 

Dziewicza Chrissi

Chrissi znana jest przede wszystkim ze swych złocistych plaż (stąd też jest nazywana Złotą Wyspą). To wyspa niezamieszkała, na której znajduje się jedyny w Europie las cedrowy.

 

Mekka hipisów

Obecnie Matala słynie zwłaszcza z niezwykłych jaskiń, które powstały w epoce neolitu. To prawdziwy raj dla miłośników speleologii. Niegdyś Matala stanowiła miejsce zjazdu hipisów z całego świata!

 

Po prostu warto

Osobliwościami mitologicznej Krety nie zachwycić się nie da. To miejsce niezwykłe. Pod wieloma względami. Bogata historia, niezwykły klimat i piękno krajobrazów. Nic dziwnego, że Kreta stanowi cel licznych wycieczek dla turystów z całego świata. 

 

 
 
polecamy

Wycieczki

THE SAMARIA GORGE – THE LONGEST GORGE IN EUROPE

Europe’s longest gorge
Hiking for those who like an active lifestyle through the famous 18 km long gorge visited by thousands of tourists annually.

From50€
0
View Details

CRETAN EVENING

Big Greek wedding
Wild Greek dances, folklore, traditional Cretan food and endless local wine.

From48€
0
View Details

BALOS LAGOON AND GRAMVOUSA ISLAND

Relax in paradise on the most beautiful Greek lagoon.
Heavenly relaxation for people who like sunbathing and exotic atmosphere. Set sail on a cruise around a fabulous bay! See the Venetian fortress, whose walls offer a magical view.

From70€
0
View Details

CHRISSI – CRETE’S GOLDEN ISLAND

Robinson’s uninhabited island
Cruise to the golden island of Chrissi and have blissful relaxation on the paradise beach. Golden sand, the singing of cicadas playing their love song, turquoise waters and millions of shells washed up on the shore make us feel like in paradise.

From55€
0
View Details

VAI PALM BEACH

Bounty Beach
As you travel to the eastern tip of Crete, you will enjoy spectacular views, sun-baked vineyards and azure rocky coves.

From50€
0
View Details

MATALA AND THE FAMOUS CLIFFS BY THE LIBYAN SEA – SOUTH CRETE

A trip to Matala on the Libyan Sea
A scenic route through the oldest olive groves to the south of Crete.

From43€
0
View Details

LASITHI PLATEAU, ZEUS CAVE, OLIVE OIL FARM

Unknown Crete
Authentic Cretan vibes away from the resorts. A scenic trip through the Dikti Mountains to the Lassithi plateau, Cretan villages, monasteries, fortresses and the Cave of Zeus.

From38€
0
View Details

PREVELI PALM BEACH AND VENETIAN PEARL – RETHYMNO

Venetian pearl
Feel the unique atmosphere of the Venetian city of Rethymno. Lose yourself in the labyrinth of charming, narrow streets, check the thousands of shops in the old town and enjoy the exotic scents of oriental spices.

From50€
0
View Details

THE LABYRINTH OF KNOSSOS AND HERAKLION – HALF DAY

The Minotaur’s Labyrinth –
The legendary Knossos, the mythical labyrinth of the Minotaur and the bustling Heraklion. An expedition for everyone who wants to get to know the world from myths.

From40€
0
View Details

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
March 11, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
March 11, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
March 11, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
March 11, 2023